• امروز : پنج شنبه - ۳۰ فروردین - ۱۴۰۳
  • برابر با : Thursday - 18 April - 2024

رشد ۱۰۹ درصدی استخراج مجتمع سرب نخلک

  • کد خبر : 14321
  • 20 اسفند 1401 - 8:15
رشد ۱۰۹ درصدی استخراج مجتمع سرب نخلک
مدیر مجتمع سرب نخلک از رشد استخراج و تولید کنسانتره سرب این مجتمع طی ۱۱ ماهه سال ۱۴۰۱ خبر داد.

.مدیر مجتمع سرب نخلک از رشد استخراج و تولید کنسانتره سرب این مجتمع طی ۱۱ ماهه سال ۱۴۰۱ خبر داد

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی مجتمع معدنی سرب نخلک، عارف باقری با بیان این مطلب درباره عملکرد ۱۱ ماهه سال‌ جاری این مجتمع، عنوان کرد: استخراج ۱۱ ماهه سال ۱۴۰۱ به ۲۷۵ هزار و ۹۱۵ تن رسید که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، افزایش ۱۰۹ درصدی داشته است.

وی افزود: رقم استخراج سال جاری همچنین نسبت به برنامه از پیش تعیین شده نیز رشد ۲۰ درصدی داشته است.

مدیر مجتمع سرب نخلک ابراز کرد: میزان تولید کنسانتره سرب در ۱۱ ماهه سال ۱۴۰۱، به هشت هزار و ۸۹۶ تن رسید که این آمار هم نسبت به برنامه تولید افزایش ۲۰ درصدی را نشان می‌دهد.

باقری تاکید کرد: حفاری اکتشافی (مغزه‌گیری) در ۱۱ ماهه سال ۱۴۰۱ به ۱۳ هزار و ۷۸۵ متر رسید که معادل کل حفاری سال ۱۴۰۰ بوده و بر این اساس، اهداف برنامه‌ریزی شده تاکنون به طور کامل محقق شده است.

وی با اشاره به اینکه مجتمع معدنی سرب نخلک از واحدهای در حال توسعه شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران بوده و تعدد طرح‌های توسعه‌ای با سرمایه‌گذاری راهبر این مجتمع تغییرات گسترده‌ای را برای ارتقا تولید در مجتمع داشته است، ادامه داد: ساخت کارخانه فرآوری تولید کنسانتره سرب با ظرفیت سالیانه ۲۰ هزار تن با پیشرفت بیش از ۹۰ درصدی و اهتمام به حفظ محیط زیست و اجرای پروژه‌های زیست‌محیطی، از مهم‌ترین اقدامات در دستور کار در سال جاری بوده است که پیش‌بینی می‌شود در ابتدای سال ۱۴۰۲ مورد بهره‌برداری کامل قرار گیرد.

گفتنی است ظرفیت تولید کنسانتره در این مجتمع با راه‌اندازی خط تولید جدید کارخانه ۲۰ هزار تنی، به میزان چشمگیری به تولید کنسانتره سرب اضافه خواهد کرد که این مهم، یکی از گام‌های مثبت توسعه زیرساختی در این مجتمع به شمار می‌رود.

انتهای پیام//

لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=14321

نوشته‌های مشابه

29فروردین
فلزی‌ها در بورس خوش درخشیدند
در هفته پایانی فروردین ماه،

فلزی‌ها در بورس خوش درخشیدند

28فروردین
بهای نفت در بازارهای جهانی افزایش یافت
ضمن بازیابی سریع اقتصاد چین،

بهای نفت در بازارهای جهانی افزایش یافت

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.