• امروز : یکشنبه - ۳۰ اردیبهشت - ۱۴۰۳
  • برابر با : Sunday - 19 May - 2024
در آستانه سیاست‌گذاری‌ فدرال رزرو،

طلای جهانی ثابت ماند

  • کد خبر : 44702
  • 25 اردیبهشت 1403 - 16:07
طلای جهانی ثابت ماند
قیمت طلا امروز سه‌شنبه 25 اردیبهشت 1403 با توجه به اینکه سرمایه‌گذاران منتظر داده‌های کلیدی تورم ایالات متحده آمریکا بودند، ثابت باقی ماند.

قیمت طلا امروز سه‌شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ با توجه به اینکه سرمایه‌گذاران منتظر داده‌های کلیدی تورم ایالات متحده آمریکا بودند، ثابت باقی ماند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات‌آنلاین» و به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا در دو هزار و ۳۳۵ دلار و ۹۳ سنت ثابت بود. قیمت شمش در روز گذشته یک درصد کاهش یافت و قیمت طلای آمریکا با ۰.۱ درصد کاهش، به دو هزار و ۳۴۱ دلار و ۶۰ سنت رسید.

تمرکز بازارها در این هفته روی داده‌های شاخص قیمت تولیدکننده ایالات‌ متحده آمریکا در روز سه‌شنبه و به دنبال آن داده‌های شاخص قیمت مصرف‌کننده در روز چهارشنبه خواهد بود.

بر اساس گزارش بانک فدرال رزرو نیویورک، آمریکایی‌ها ماه گذشته خود را برای فشارهای تورمی به طور کلی در چند سال آینده و تسریع افزایش قیمت مسکن آماده کردند.

اکثر اقتصاددانان رویترز اظهار کردند که فدرال رزرو احتمالا دو بار در سال جاری، از ماه سپتامبر نرخ بهره اصلی خود را کاهش خواهد داد. کاهش نرخ بهره هزینه فرصت نگهداری طلای بدون بازده را کاهش می‌دهد.

بانک مرکزی هند اعلام کرد که سهم طلا در ذخایر خارجی هند افزایش یافته است و از ۷.۳۷ درصد در پایان ماه سپتامبر، به ۸.۱۵ درصد در پایان ماه مارس افزایش یافت.

شورای سرمایه‌گذاری جهانی پلاتین نیز اعلام کرد: که کسری جهانی پلاتین در سال ۲۰۲۴ بیشتر از انتظار است و علت آن، کاهش عرضه از معادن در آفریقای جنوبی و روسیه خواهد بود.

شرکت متالز فوکوس مطرح کرد که انتظار می‌رود میانگین قیمت‌های پلاتین، پالادیوم و رودیوم امسال در مقایسه با سال ۲۰۲۳ کاهش پیدا کند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند نقره با ۰.۴ درصد افزایش، به ۲۸ دلار و ۲۹ سنت، پلاتین با ۰.۳ درصد افزایش، به ۹۹۹ دلار و ۷۴ سنت و پالادیوم با ۰.۳ درصد افزایش، به ۹۶۴ دلار و ۸۶ سنت رسید.

انتهای پیام//

لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=44702

نوشته‌های مشابه

30اردیبهشت
ارائه راهکارهای مختلف برای افزایش میزان تولید گندله
در نشست کمیته تولید شرکت سنگ آهن مرکزی ایران مطرح شد‌‌؛

ارائه راهکارهای مختلف برای افزایش میزان تولید گندله

30اردیبهشت
تولید بیش از ۵۶ هزار تن شمش آلومینیوم
در نخستین ماه 1403 رقم خورد؛

تولید بیش از ۵۶ هزار تن شمش آلومینیوم

30اردیبهشت
شرکت فولاد هرمزگان به عنوان کافرمای برتر استان برگزیده شد
در سی و پنجمین جشنواره امتنان از واحدهای نمونه استان هرمزگان،

شرکت فولاد هرمزگان به عنوان کافرمای برتر استان برگزیده شد

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.