• امروز : یکشنبه - ۳۰ اردیبهشت - ۱۴۰۳
  • برابر با : Sunday - 19 May - 2024
با توجه به احتمال کاهش نرخ‌ بهره،

مسیر طلا برای صعود هموار شده است

  • کد خبر : 44600
  • 24 اردیبهشت 1403 - 8:19
مسیر طلا برای صعود هموار شده است
قیمت طلا امروز دوشنبه 24 اردیبهشت 1403 افزایش یافت زیرا ارقام ضعیف اشتغال ایالات‌ متحده آمریکا، باعث افزایش احتمال کاهش نرخ بهره فدرال رزرو شد.

قیمت طلا امروز دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ افزایش یافت زیرا ارقام ضعیف اشتغال ایالات‌ متحده آمریکا، باعث افزایش احتمال کاهش نرخ بهره فدرال رزرو شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات‌آنلاین» و به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا با ۰.۱ درصد افزایش، به دو هزار و ۳۶۱ دلار و ۶۹ سنت و  قیمت طلای آمریکا با ۰.۳ درصد کاهش، به دو هزار و ۳۶۸ دلار و ۱۰ سنت رسید. قیمت شمش در روز جمعه ۱۰ می ۲۰۲۴، به بالاترین حد بیش از دو هفته اخیر رسیده بود.

داده‌های هفته گذشته نشان داد که تعداد آمریکایی‌هایی که درخواست‌های جدید برای دریافت مزایای بیکاری را ارائه می‌کنند، بیش از حد انتظار افزایش یافته است و شواهد بیشتری نشان می‌دهد که بازار کار به طور پیوسته در حال تعدیل‌ شدن است. بازارهای مالی انتظار دارند که بانک مرکزی آمریکا روند تسهیلی خود را در ماه سپتامبر آغاز کند. کاهش نرخ بهره، هزینه فرصت نگهداری طلا را کاهش می‌دهد.

در حال حاضر سرمایه‌گذاران مشتاقانه منتظر اطلاعات شاخص قیمت تولیدکننده ایالات‌ متحده آمریکا و شاخص قیمت مصرف‌کننده هستند که در این هفته منتشر می‌شود و هر دو می‌توانند به طور قابل‌توجهی بر قیمت طلا و نقره تاثیر بگذارند.

قیمت‌های مصرف‌کننده چین در ماه آوریل ۲۰۲۴ برای سومین ماه متوالی افزایش یافت؛ در حالی که قیمت‌های تولیدکننده کاهش یافتند که این مسئله نشان‌دهنده بهبود تقاضای داخلی است زیرا پکن در تلاش برای تقویت اقتصادی، چالش‌ها را دنبال می‌کند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای نقره با ۰.۲ درصد افزایش به ۲۸ دلار و ۲۰ سنت، پلاتین با ۰.۳ درصد کاهش به ۹۹۱ دلار و ۵۳ سنت و پالادیوم با ۰.۶ درصد کاهش به ۹۷۱ دلار و ۷۱ سنت رسید.

انتهای پیام//

لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=44600

نوشته‌های مشابه

30اردیبهشت
ارائه راهکارهای مختلف برای افزایش میزان تولید گندله
در نشست کمیته تولید شرکت سنگ آهن مرکزی ایران مطرح شد‌‌؛

ارائه راهکارهای مختلف برای افزایش میزان تولید گندله

30اردیبهشت
تولید بیش از ۵۶ هزار تن شمش آلومینیوم
در نخستین ماه 1403 رقم خورد؛

تولید بیش از ۵۶ هزار تن شمش آلومینیوم

30اردیبهشت
شرکت فولاد هرمزگان به عنوان کافرمای برتر استان برگزیده شد
در سی و پنجمین جشنواره امتنان از واحدهای نمونه استان هرمزگان،

شرکت فولاد هرمزگان به عنوان کافرمای برتر استان برگزیده شد

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.