• امروز : چهارشنبه - ۹ اسفند - ۱۴۰۲
  • برابر با : Wednesday - 28 February - 2024

معرفی ۱۰۸ ایده معدنی و صنایع معدنی در چهارمین جشنواره اینوماین

  • کد خبر : 39765
  • 18 بهمن 1402 - 5:42
معرفی ۱۰۸ ایده معدنی و صنایع معدنی در چهارمین جشنواره اینوماین
چهارمین جشنواره اینوماین با هدف شناسایی نوآوران فناور بخش معدن و صنایع معدنی، فرصت‌سازی برای صاحبان ایده‌، تجاری‌سازی ایده ‌های برتر، حل مسائل ملی مبتنی بر اندیشه ایرانی، جلب و هدایت سرمایه‌گذاری، همگرایی صاحبان صنعت و پژوهشگران فناور، توسعه فضای تعامل، همفکری و خلاقیت برگزار خواهد شد.

چهارمین جشنواره اینوماین با هدف شناسایی نوآوران فناور بخش معدن و صنایع معدنی، فرصت‌سازی برای صاحبان ایده‌، تجاری‌سازی ایده‌های برتر، حل مسائل ملی مبتنی بر اندیشه ایرانی، جلب و هدایت سرمایه‌گذاری، هم‌گرایی صاحبان صنعت و پژوهشگران فناور، توسعه فضای تعامل، هم‌فکری و خلاقیت برگزار خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، چهارمین جشنواره ایده‌های ارزش‌آفرین بخش معدن و صنایع معدنی (اینوماین) با معرفی ۱۰۸ ایده راه‌یافته به مرحله داوری برگزار می‌‎شود. ایمیدرو از ایده‌پردازان، سیاست‌گذاران، دانشگاهیان، فعالان بخش معدن و صنایع معدنی و نیز شرکت‌های دانش‌بنیان برای حضور در بزرگ‌ترین رویداد نوآوری بخش معدن و صنایع معدنی (جشنواره اینوماین ۴) دعوت می‌کند.

چهارمین جشنواره ایده‌های ارزش‌آفرین بخش معدن و صنایع معدنی توانسته است در ۱۰ محور نوآورانه و فناورانه اعلام شده، ۳۰۰ ایده را جذب کند که نسبت به جشنواره اینوماین ۳ (۱۵۰ ایده)، افزایش دو برابری را نشان می‌دهد.

این محورها شامل اقتصاد چرخشی معدن، معدن‌کاری، «قتصاد و بهره‌وری سبز، انرژی‌های پاک، فناوری‌ها یا روش‌های نوین اکتشاف، فناوری‌های نوین بهره‌برداری و استخراج، فناوری‌های نوین فرآوری مواد معدنی، فناوری‌های نوین در بومی‌سازی، فناوری‌های نوین در عارضه‌یابی، فناوری‌های نوین در حوزه صنعت نسل ۴ معدن و به‌کارگیری فناوری‌ها و تجهیزات نوین بود.

ایده‌های داوری شده در جشنواره اینوماین ۴، بر اساس سطح آمادگی فناورانه ایده پردازان (TRL) در چهار بخش مشتمل بر جوانه، پیوند، رشد و شکوفایی راه پیدا خواهند کرد. بخش جوانه با ۴۰ ایده شامل محققان دانشگاهی، دانشجویان و متخصصان، بخش پیوند با ۲۸ ایده شامل هسته فناور یا نوآور و استارت‌آپ‌ها، بخش رشد با ۱۹ ایده شامل استارتاپ و کسب‌وکارهای نوپا و بخش شکوفایی با ۲۱ ایده شامل شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق است.

در این دوره از جشنواره، ۲۵۰ داور شناسایی و در نهایت ۸۴ داور بر اساس ایده‌های ثبت شده انتخاب شده‌اند. این داوری‌ها در ۲۱ نشست تخصصی به مدت چهار روز انجام می‌شود و تیم داوری برای هر ایده، متشکل از دو داور علمی، یک داور کسب‌وکار و یک داور صنعتی است.

چهارمین جشنواره ایده‌های ارزش‌آفرین بخش معدن و صنایع معدنی طی روزهای ۲۴ تا ۲۶ بهمن ماه در محل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری برگزار می‌شود.

انتهای پیام//

لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=39765

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.