• امروز : شنبه - ۵ فروردین - ۱۴۰۲
  • برابر با : Saturday - 25 March - 2023
مدیر بازرگانی شرکت سیم لاکی مرکزی:

همکاری دولت و تولیدکننده، کشور را از بحران اقتصادی خارج می‌کند

  • کد خبر : 2817
  • 01 مهر 1398 - 17:13
همکاری دولت و تولیدکننده، کشور را از بحران اقتصادی خارج می‌کند
مدیر بازرگانی شرکت سیم لاکی مرکزی گفت: برای خروج از بحران اقتصادی حاکم در کشور، دولت باید با برنامه‌ریزی درست و با استفاده صحیح از منابع و معادن موجود در کشور، به حمایت از تولیدکننده بشتابد تا وابستگی اقتصادی کشور به فروش نفت به حداقل برسد.

مدیر بازرگانی شرکت سیم لاکی مرکزی گفت: برای خروج از بحران اقتصادی حاکم در کشور، دولت باید با برنامه‌ریزی درست و با استفاده صحیح از منابع و معادن موجود در کشور، به حمایت از تولیدکننده بشتابد تا وابستگی اقتصادی کشور به فروش نفت به حداقل برسد.

ذبیحی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، اظهار داشت: فروش پنج ماهه نخست سال جاری مجموعه سیم لاکی مرکزی، نسبت به مدت مشابه سال ۹۷، کاهش یافته است. دلیل عمده این کاهش فروش، افزایش قیمت‌ها به‌ خصوص قیمت مواد اولیه است؛ رشد قیمت همیشه کاهش تقاضا را به دنبال دارد. ما لاک مورد نیاز خود را از کشور ایتالیا وارد می‌کنیم که با توجه به شرایط واردات و نرخ ارز، هزینه تهیه لاک ۳۰ تا ۴۰ درصد افزایش یافته است؛ برخی شرکت‌ها توسط شرکت‌های واسطه در دیگر کشورها می‌توانند این شرایط را دور بزنند و با قیمت ارزان‌تری مواد اولیه را وارد کنند.

وی افزود: با اینکه شرایط اقتصادی کنونی کشور مساعد نیست اما اگر تولیدکننده‌ها‌ در مسیر درست گام بردارند و بدون دور زدن قوانین به فعالیت خود ادامه دهند، همه مشکلات به حداقل می‌رسد. بسیاری از مشکلاتی که گریبان‌گیر تولیدکننده‌ها شده، منشا داخلی دارد و نتیجه بی‌مسئولیتی و سودجویی برخی افراد است. به‌عنوان مثال، قشر تولیدکننده باید مالیات بپردازد اما برخی افراد با ارائه آمار غلط از پرداخت مالیات فرار می‌کنند و یا وجود دلالان در بحث فروش مواد اولیه، این صنعت را با مشکلاتی مواجه کرده است.

مدیر بازرگانی شرکت سیم لاکی مرکزی در پایان بیان کرد: دولت باید حامی صد در صد تولیدکننده باشد تا شرایط تولید رونق گیرد. اکنون بهترین مقطع برای توسعه تولید داخلی و صنعت است تا وابستگی کشور از فروش نفت کمتر شود؛ می‌توان گفت حمایت دولت از تولیدکننده و ارائه تسهیلات به‌ خصوص در حوزه مس، تنها راه‌حل برای خارج شدن از بحران اقتصادی و کاهش وابستگی به صنعت نفت است.. بسیاری از کشورهای پیشرفته آسیایی در شرایط اقتصادی سخت توانسته‌اند با تکیه بر منابع موجود در کشور از بحران خارج شوند و به پیشرفت‌ترین کشورها مبدل شوند.

انتهای پیام//

لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=2817
برچسب ها
اختصاصی آلومینیوم اختصاصی آهن اسفنجی اختصاصی بلیستر، آند و کاتد اختصاصی بنگاههای فولادی اختصاصی بنگاه های فولادی اختصاصی بنگاه های مس اختصاصی ریخته گری آلومینیوم اختصاصی ریخته گری مس و آلیاژی اختصاصی سنگ آهن،کنسانتره و گندله اختصاصی سیم و کابل برق اختصاصی شمش اختصاصی شمش روی اختصاصی شمش سرب اختصاصی شمش مسی و آلیاژی اختصاصی فولاد آلیاژی اختصاصی فولاد خام اختصاصی قراضه مسی و آلیاژی اختصاصی لوله اختصاصی معدن و تولید معدنی سرب و روی اختصاصی معدن و کنسانتره اختصاصی مفتول اختصاصی مقاطع تخت مسی و آلیاژی اختصاصی مقاطع مسی و آلیاژی و پودر مسی اختصاصی میلگرد اختصاصی ورق پوشش داده شده اختصاصی پروفیل اختصاصی پروفیل و مقاطع و پودر ایمیدرو بورس بورس اوراق بهادار بورس فلزات لندن شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات شرکت فولاد خوزستان شرکت فولاد مبارکه شرکت فولاد هرمزگان شرکت ملی صنایع مس ایران شمش طلا طلا فرابورس فلزات آنلاین قیمت آلومینیوم قیمت مس گفت وگوی خبری گفت و گوی خبری گفت‌وگوی خبری