• امروز : چهارشنبه - ۹ اسفند - ۱۴۰۲
  • برابر با : Wednesday - 28 February - 2024

افزایش ۱۲۱ درصدی حفاری اکتشافی در شرکت ملی مس

  • کد خبر : 39769
  • 18 بهمن 1402 - 5:09
افزایش ۱۲۱ درصدی حفاری اکتشافی در شرکت ملی مس
تداوم رشد عملیات حفاری اکتشافی در شرکت ملی صنایع مس ایران در سال 1402، منجر به ثبت ارقام جدیدی در این شرکت شد.

تداوم رشد عملیات حفاری اکتشافی در شرکت ملی صنایع مس ایران در سال ۱۴۰۲، منجر به ثبت ارقام جدیدی در این شرکت شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی شرکت ملی صنایع مس ایران، رشد عملیات حفاری اکتشافی در شرکت ملی صنایع مس ایران در ۱۰ ماهه سال جاری، ۳۵ درصد از اهداف تعیین شده سال ۱۴۰۲ در این شرکت فراتر رفت و منجر به اجرای عملیات حفاری اکتشافی به میزان ۳۳۳ هزار و ۷۵۰ متر شد.

این میزان عملیات حفاری اکتشافی در حقیقت بالاترین میزان رکورد سالانه در تاریخ اکتشافات کشور به شمار می‌رود و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال ۱۴۰۲، بیش از ۳۶۰ هزار متر حفاری اکتشافی در محدوده های اکتشافی «فملی» در سطح کشور محقق شود.

میزان حفاری اکتشافی تا پایان دی ماه سال جاری معادل ۳۳۳ هزار و ۷۵۰ متر ثبت شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل، رشد بیش از دو برابری را نشان می‌دهد.

همچنین انجام مطالعات اکتشافی سطحی (زمین‌‎شناسی، ژئوشیمی، توپوگرافی و ژئوفیزیک) در محدوده‌های مستعد معدنی، در مجموع به وسعت بیش از یک هزار و ۳۰۰ کیلومترمربع طی ۱۰ ماهه سال جاری در این شرکت انجام گرفته است.

تعداد نواحی ثبتی و پروانه‌های اکتشافی شرکت به ۹۳ فقره رسیده و ۱۴ فقره پروانه اکتشاف جدید به نام شرکت ملی صنایع مس ایران در استان‌های آذربایجان غربی، کرمان، خراسان رضوی و قم اخذ شده است.

همچنین در زمینه مقایسه مجموع منابع زمین‌شناسی، شرکت ملی صنایع مس ایران طی سال ۱۴۰۱ و ۱۰ ماه سال ۱۴۰۲ (با در نظر گرفتن آستانه عیاری ۱۵ درصد) این منابع از یک میلیارد و ۱۷۰ میلیون تن، به حدود ۶ میلیارد و ۱۹۰ میلیون تن ارتقا یافته و رشد ۵٫۱۴ درصدی را نشان می‌دهد.

انتهای پیام//

لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=39769

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.