• امروز : دوشنبه - ۲۷ فروردین - ۱۴۰۳
  • برابر با : Monday - 15 April - 2024

طرح احداث کارخانه اسید فسفریک بندرعباس وارد فاز اجرایی شد

  • کد خبر : 38024
  • 20 دی 1402 - 7:20
طرح احداث کارخانه اسید فسفریک بندرعباس وارد فاز اجرایی شد
مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران از آغاز اجرای طرح احداث کارخانه اسید فسفریک بندرعباس خبر داد.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران از آغاز اجرای طرح احداث کارخانه اسید فسفریک بندرعباس خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی شرکت ملی صنایع مس ایران، امیر خرمی‌شاد بیان کرد: در راستای رشد تولید و حرکت در مسیر خودکفایی کشور در حوزه تولید کود شیمیایی و به منظور مصرف یک میلیون تن از اسید سولفوریک تولیدی مجتمع‌های شرکت ملی صنایع مس ایران که با هدف صیانت از محیط زیست احداث شده است، طرح احداث کارخانه اسید فسفریک و واحدهای جنبی وارد مرحله جدید و شروع عملیات اجرایی شد.

وی افزود: در این طرح که با هدف اجرای کارخانه تولید اسید فسفریک با گرید صنعتی به ظرفیت سالیانه ۳۶۰ هزار تن در سال (بر مبنای ۱۰۰ درصد P2O5) آغاز شده، واحدهای جنبی دیگر از جمله تولید اسید فسفریک با گرید خوراک دام نیز پیش‌بینی شده است.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران تاکید کرد: با تکمیل و بهره‌برداری از این طرح راهبردی و ملی، ماده اولیه اصلی اسید فسفریک جهت تولید کود فسفاته به میزان ۷۰۰ هزار تن تامین خواهد شد که می‌تواند نیمی از نیاز کشور به کودهای فسفاته را تامین کند.

خرمی‌شاد یادآور شد: با تصویب هیئت مدیره شرکت ملی صنایع مس ایران و بر مبنای اقدامات قبلی انجام شده، قرارداد «EPC» به پیمانکار منتخب مناقصه ابلاغ و عملیات اجرایی رسما آغاز شد؛ بر اساس برنامه پیش‌بینی شده، مدت اجرای این طرح ۲۴ ماه خواهد بود و پس از این مدت بهره‌برداری از آن انجام خواهد شد.

شایان ذکر است که تاکنون بالغ بر یک هزار میلیارد تومان در پروژه زیرساختی طرح جامع انتقال، ذخیره‌سازی و صادرات اسید سولفوریک به بندرعباس هزینه شده است؛ مقرر شده بالغ بر ۳۰۰ میلیون یورو در پروژه احداث کارخانه تولید اسید فسفریک هزینه شود که برکات زیادی برای کلیه ذی‌نفعان شرکت به ویژه سهام‌داران و همچنین افزایش ضریب اطمینان از پایداری تولید کاتد مسی ایجاد خواهد کرد.

انتهای پیام//

لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=38024

نوشته‌های مشابه

26فروردین
افت بیش از ۱۱ هزار واحدی شاخص بورس
26فروردین
قطار رکوردشکنی فولاد هرمزگان به واحد فولادسازی رسید
پس از رکوردهای پیاپی در واحد احیا مستقیم،

قطار رکوردشکنی فولاد هرمزگان به واحد فولادسازی رسید

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.