• امروز : سه شنبه - ۲۸ فروردین - ۱۴۰۳
  • برابر با : Tuesday - 16 April - 2024
معاون فنی و امور بیمه‌ای صندوق بازنشستگی کشوری:

مجوز فروش سهام سالکو برای صندوق بازنشستگی کشوری صادر شد

  • کد خبر : 42288
  • 14 فروردین 1403 - 11:23
مجوز فروش سهام سالکو برای صندوق بازنشستگی کشوری صادر شد
معاون فنی و امور بیمه‌ای صندوق بازنشستگی کشوری گفت: با همکاری دیوان محاسبات و سازمان برنامه و بودجه و پیگیری‌های انجام شده توسط وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری سهام شرکت آلومینیوم جنوب امکان فروش پیدا کرد.

معاون فنی و امور بیمه‌ای صندوق بازنشستگی کشوری گفت: با همکاری دیوان محاسبات و سازمان برنامه و بودجه و پیگیری‌های انجام شده توسط وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری، سهام شرکت آلومینیوم جنوب امکان فروش پیدا کرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل صندوق بازنشستگی کشوری، رضا فیضی‌نژاد بیان کرد: با توجه به اینکه تا پیش از این فرایند استفاده و فروش این سهام که در اجرای جزء ۳بند ی تبصره ۲ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ در اختیار صندوق بازنشستگی کشوری قرار گرفته بود، با نظر دیوان محاسبات و بر اساس اشکالات قانونی متوقف شده بود که با پیگیری‌های انجام شده، مجوز فروش سهام شرکت مذکور در روز ۲۸ اسفند ۱۴۰۲ رسما صادر شد.

وی افزود: بر همین اساس مقرر شد تا پس از فروش سهام شرکت آلومینیوم جنوب که نحوه و عملیات آن در بازار سرمایه به زودی مشخص خواهد شد، منابع مالی حاصل شده برای متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان کشوری و معوقات حقوق آن‌ها هزینه شود.

به گفته معاون فنی و امور بیمه‌ای صندوق بازنشستگی کشوری، این منابع برای معوقات بازنشستگان کشور که در ۶ ماهه دوم سال ۱۳۹۹ احکام آن‌ها اصلاح شده بود، معوقات ۱۵ درصد ۲۲۰ هزار نفر از بازنشستگان وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی و در نهایت مابه‌التفاوت ناشی از اصلاح احکام متناسب‌سازی بازنشستگان دیوان محاسبات، پست بانک و اعضای هیئت علمی تمام‌وقت پس از فروش سهام مذکور، تامین و پرداخت خواهد شد.

انتهای پیام//

لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=42288

نوشته‌های مشابه

28فروردین
ثبت رکوردهای جدید در شرکت معدنی املاح ایران
28فروردین
تولید مس شیلی افزایش یافت
در ماه فوریه 2024،

تولید مس شیلی افزایش یافت

28فروردین
حفاری‌های اکتشافی در سیستان و بلوچستان ۸۲۰ درصد افزایش یافت
مدیر طرح‌های اکتشافی سیستان و بلوچستان:

حفاری‌های اکتشافی در سیستان و بلوچستان ۸۲۰ درصد افزایش یافت

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.