• امروز : دوشنبه - ۲۹ اسفند - ۱۴۰۱
  • برابر با : Monday - 20 March - 2023
مدیرعامل شرکت دایره طلایی:

افت میزان تولید در شرایط بحرانی اجتناب‌ناپذیر است

  • کد خبر : 3417
  • 29 آذر 1399 - 11:54
افت میزان تولید در شرایط بحرانی اجتناب‌ناپذیر است
مدیرعامل شرکت دایره طلایی گفت: بی‌ثباتی قیمتی و همچنین شیوع ویروس کرونا، موجب شد تا میزان تولید مجموعه کاهش یابد اما خوشبخانه چون شرکت ملی مس، تامین‌کننده خاک معدنی و خریدار شمش مس است، در زمینه فروش و تامین مواد اولیه با چالش بزرگی مواجه نیستیم.

مدیرعامل شرکت دایره طلایی گفت: بی‌ثباتی قیمتی و همچنین شیوع ویروس کرونا، موجب شد تا میزان تولید مجموعه کاهش یابد اما خوشبخانه چون شرکت ملی مس، تامین‌کننده خاک معدنی و خریدار شمش مس است، در زمینه فروش و تامین مواد اولیه با چالش بزرگی مواجه نیستیم.

محمد طاهری پورانارکی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، اظهار داشت: شرکت دایره طلایی، تولیدکننده شمش مس است و به صورت قراردادی با شرکت ملی صنایع مس ایران همکاری دارد. به طوری که این شرکت به عنوان بزرگ‌ترین متولی صنعت مس در کشور، خاک معدنی در اختیار تولیدکنندگانی همچون ما قرار می‌دهد و در مقابل از شرکت ما شمش مس دریافت می‌کند. شمش تولیدی در واحدهای تولیدی زیرمجموعه شرکت ملی صنایع مس ایران، به عنوان ماده اولیه برای تولید کاتد و مفتول مس مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی افزود: قابل ذکر است که تولید محصولی همچون شمش مس بومی‌سازی شده است. اغلب کارگاه‌های تولیدکننده این محصول در استان کرمان حضور دارند و شرکت مس نیز ماده اولیه مورد نیاز آن‌‌ها را تامین می‌کند. گفتنی است با شیوع ویروس کرونا و اوج‌گیری آن، در تامین مواد اولیه با چالش‌هایی مواجه بودیم که در حاضر به حداقل رسیده است.

مدیرعامل شرکت دایره طلایی تصریح کرد: قیمت‌گذاری شمش مس، تحت تاثیر نرخ ارز نیمایی و نوسانات قیمت جهانی مس است و با توجه به عیار نهایی شمش، قیمت آن تعیین می‌شود.  نرح شمش مس و برنج با توجه به عیار آن در بین کارگاه‌های مختلف متفاوت است و اختلاف آن‌ها فرارتر از ۱۰ هزار تومان به ازای یک کیلوگرم نمی‌رسد. قیمت‌گذاری شمش مس توسط شرکت مس انجام می‌شود و تولیدکنندگان کوچک نقشی در آن ندارند.

طاهری پورانارکی ابراز کرد: به جرات می‌توان گفت که شمش‌های مس تولید شده در این شرکت، از بالاترین کیفیت و عیار برخوردار است. در واقع، قادر به تولید شمش مس با عیار بالای ۹۹٫۵ درصد هستیم که بهترین نوع شمش به حساب می‌آید. میزان تولید کارگاه در سال جاری تا حدودی نسبت به سال گذشته افت داشت که تنها دلیل آن نیز همه‌‌گیری ویروس کرونا بود و این میزان کاهش در تولید نیز فقط مختص این شرکت نمی‌شود بلکه تمام واحدهای تولیدی در دنیا با آن مواجه هستند و همچنان این روند ادامه دارد.

وی ادامه داد: اگر شرکت دایره طلایی با ظرفیت کامل کار کند، می‌توان گفت قابلیت تولید ۵۰۰ تن شمش در ماه را دارد اما در هر دوره اغلب اتفاقاتی رخ می‌دهد که مانع این میزان تولید می‌شود. در حال حاضر، با میزانی بسیار پایین‌تر از ظرفیت واقعی مشغول به تولید شمش مس هستیم.

مدیرعامل شرکت دایره طلایی در پایان خاطرنشان کرد: در چند هفته اخیر شاهد جهش قیمت‌های داخلی و خارجی مس هستیم. عمده دلیل رشد نرخ در بورس فلزات لندن، اعتصاب معدنکاران یک معدن مس در کشور شیلی و همچنین کشف واکسن ویروس کرونا است. پیش‌بینی می‌شود این روند صعودی تا کانال هشت هزار دلار نیز ادامه داشته باشد. از آنجایی که قیمت جهانی مس و نرخ ارز در حال نوسان هستند بنابراین قیمت داخلی مس نیز در وضعیت بی‌ثباتی قرار دارد. می‌توان گفت این نوسانات قیمتی بر میزان تولید این شرکت تاثیری ندارد زیراتامین‌کننده ماده اولیه و خریدار نهایی شمش‌های تولیدی مجموعه شرکت ملی مس است.

انتهای پیام//

لینک کوتاه : https://felezatonline.ir/?p=3417
برچسب ها
اختصاصی آلومینیوم اختصاصی آهن اسفنجی اختصاصی بلیستر، آند و کاتد اختصاصی بنگاههای فولادی اختصاصی بنگاه های فولادی اختصاصی بنگاه های مس اختصاصی ریخته گری آلومینیوم اختصاصی ریخته گری مس و آلیاژی اختصاصی سنگ آهن،کنسانتره و گندله اختصاصی سیم و کابل برق اختصاصی شمش اختصاصی شمش روی اختصاصی شمش سرب اختصاصی شمش مسی و آلیاژی اختصاصی فولاد آلیاژی اختصاصی فولاد خام اختصاصی قراضه مسی و آلیاژی اختصاصی لوله اختصاصی معدن و تولید معدنی سرب و روی اختصاصی معدن و کنسانتره اختصاصی مفتول اختصاصی مقاطع تخت مسی و آلیاژی اختصاصی مقاطع مسی و آلیاژی و پودر مسی اختصاصی میلگرد اختصاصی ورق پوشش داده شده اختصاصی پروفیل اختصاصی پروفیل و مقاطع و پودر ایمیدرو بورس بورس اوراق بهادار بورس فلزات لندن شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات شرکت فولاد خوزستان شرکت فولاد مبارکه شرکت فولاد هرمزگان شرکت ملی صنایع مس ایران شمش طلا طلا فرابورس فلزات آنلاین قیمت آلومینیوم قیمت مس گفت وگوی خبری گفت و گوی خبری گفت‌وگوی خبری